"Az, aki arra használja ügyességét és alkotó képzeletét,

hogy meglássa, milyen sokat tud adni száz forintért, ahelyett, hogy azt keresse, milyen keveset tud adni száz forintért, sikerre van ítélve."

Zeolit alkalmazása a növénytermesztésben

A zeolit egy természetes ásványi trágya, amely erőteljes természetes összetevőit használja fel a növényekben a folyamatok serkentésére. Ezek elősegítik a nagyobb termésmennyiséget és a termelés minőségének javítását. Ez a tisztán természetes termék vegyi anyagoktól mentes, ezáltal kiváló biológiai tulajdonságokkal rendelkező termést eredményez a kiskertészek, valamint a mezőgazdasági nagytermelők számára egyaránt. A termék alkalmazható szántóföldi növényekre, gyümölcsökre és zöldségekre, virágokra és dísznövényekre, továbbá minden fára.

A zeolit előnyei

• Segíti a növények fokozott stresszellenállását száraz és meleg időszakokban, valamint változékony időjárási körülmények között
• Megnövekedett betakarítási mennyiség
• Pozitív hatás a termés minőségére, megnövekedett tápanyag-tartalom (fehérjék, cukrok)
• Hosszan tartó tárolhatóság
• Az ipari műtrágyák és növényvédő szerek hatékonyabb kijuttathatósága
• Pozitív hatást gyakorol a növények immunitására és egészségi állapotára
• Javítja a vízgazdálkodást, optimalizálja az öntözés mennyiségét
• Szinte minden növényfajnak adható (kivéve a savkedvelő növényeket)

Zeolit alkalmazása a növénytermesztésben

Zeolit alkalmazása a növénytermesztésben

Zeolit alkalmazása a növénytermesztésben

A növények fokozott ellenállása a száraz időjárással és a hőmérséklet-ingadozásokkal szemben

Az elmúlt években egyre gyakrabban fordulnak elő extrém hőmérséklet-ingadozások. A zeolit növényekre gyakorolt hatása lehetővé teszi a pórusok bezáródását és csökkenti a víz elpárolgását a növényekből. Lombtrágyaként alkalmazva a növény képes jobban gazdálkodni a víztartalommal és csökkenti a víz elpárolgását a levelek felszínéről. Ennek köszönhetően a növény elegendő belső folyadékkal rendelkezik ahhoz, hogy a száraz időjárási időszakokat vagy a rendkívül magas hőmérsékletet leküzdje és a szélsőséges időjárási körülmények ellenére is természetesen érjen. Földbe keverve a zeolit megköti a vizet, ami egyenletes vízellátást biztosít a növény gyökérzónájában.

A betakarítás minőségének és mennyiségének növelése

A zeolit jelentősen növeli a növények termésminőségét és a betakarítás mennyiségét. Kedvező hatással van a termés minőségére és tápértékére, a gyümölcsök színére és ízére. Lehetővé teszi a termés hosszabb eltárolhatóságát és a szaporodási vegetáció minőségének javítását.

Növekedés támogatása

A zeolit ásványi szerkezete és összetétele felgyorsítja a fotoszintézist, támogatja a termesztési folyamatok dinamikáját az optimalizált környezetben. A zeolittal kezelt növények jobb víz- és tápanyag-gazdálkodást mutatnak, erősebb gyökérrendszerrel rendelkeznek és termésük korábban szüretelhető magasabb tápanyagtartalom és hozam mellett.

Javítja a növény egészségi állapotát és a kórokozókkal szembeni ellenállóképességét.

Összetételének köszönhetően a zeolit felgyorsítja a fehérjeláncok létrejöttét és kedvezően befolyásolja a növények immunitását, javítva a betegségekkel szembeni ellenálló képességét. Növeli a felhasznált peszticidek hatékonyságát, optimalizálja a növény belső szerkezetének koncentrációját a teljes vegetációs periódus alatt, valamint növeli az antistressz ellenállást a szárazsággal, alacsony és magas hőmérséklettel szemben.

Zeolit alkalmazása a növénytermesztésben

Zeolit alkalmazása a növénytermesztésben

Javasolt adagolás lombtrágyaként

Minimum 2x a tenyészidő alatt, permetezéssel a levelekre:

Téli kultúrák, tavaszi növények: 1,5 - 2 kg/ha + víz min. 300 l/ha

Dísznövények, fafajták, gyümölcsök és zöldségek: 1,5 - 2 kg/ha + víz min. 400 l/ha

Javasolt adagolás talajjavító ásványként:1-2 kg/m2 földbe keverve

Szemcseméretek: 20 mikron, 50 mikron, 0,2-0,5 mm, 0,5-1 mm, 1-5 mm

Kiszerelések: 25 kg/zsák, Big Bag, ömlesztve




Mineralholding Kft.

+36 1/209-2770
asvany@mineralholding.hu
www.mineralholding.hu
https://www.facebook.com/mineralholding

Ezekre még szüksége lehet?!